Runecast 6.2 Kubernetes & GCP Support Released

Runecast, VMware ürünleri tarafında, güvenlik uyumluluğu, donanım uyumluluğu, sorun önleme-düzeltme ve daha pek çok avantaj sağlayan eksiksiz uçtan uca altyapı ve güvenlik aracı olarak çok yol kat etti.

DevOps ve SecOps ekipleri için de basitleştirilmiş akıllı bir platformdur. Şirket içinde buluttan, sanallaştırmaya güvenlik tarafında, uyumluluk sorunlarınızı denetlemenize, keşfetmenize, yönetmenize ve düzeltmenize yardımcı olur.

Runecast, VMware vSphere dışında AWS, Azure, GCP ve Kubernetes gibi farklı teknolojilerle de uyumlu bir şekilde çalışıp ortamınızın güvenlik ve uyumluluklarını analiz eder.

Yakın zamanda Runecast, Kubernetes Desteği, GCP Desteği ve aşağıda göreceğimiz çok daha fazlasını içeren Runecast Analyzer 6.2 sürümünü yayınladı.

Kubernetes Desteği

Günümüzde Kubernetes, piyasada çoğu kuruluşun aradığı çok sıcak bir teknolojidir. Runecast 6.2’nin en son sürümüyle, Kubernetes cluster hakkında bilgi edinebilir ve müşterilerin keşfedebileceği güvenlik açıklarının sayısını büyük ölçüde artırabilirsiniz.

Artık container imaj tarama gibi özelliklerin yardımıyla müşteriler ortamlarındaki tüm container imajlardaki güvenlik açıklarını kontrol edebilir. Bu ortamınızın genel güvenliğini artırır ve imaj tarama sonuçları algılanan güvenlik açıklarını gidermek için müşterilerin hangi düzeltme sürümünü dağıtması gerektiğini gösterir.

GCP Desteği

Günümüzde kuruluşlar, altyapının güvenliğini ve uyumluluğunu sağlamak için çoklu bulut ortamlarına yöneliyor. Runecast artık uyumluluk sorunları vb. için GCP altyapısını desteklemektedir.

Müşteriler artık Google Cloud ortamlarını en son CIS karşılaştırmalarına göre izleyebilir ve analiz edebilir. Google hesabı üzerinden Runecast Analyzer’da tek tıkla oturum açmayı sağlayan OpenID Connect entegrasyonu desteği ile kullanıcılara sorunsuz bir deneyim sunar.

Diğer Entegrasyonlar ve Kullanılabilirlik İyileştirmeleri Şunları İçerir

  • Jira Entegrasyonu
  • Analizlerin Karşılaştırılması
  • İşletim Sistemi Analiz İyileştirmeleri
  • Genişletilmiş vSphere Koleksiyonu

Runecast Analyzer’ın en son sürümü, BT altyapınızın genel güvenlik ve uyumluluk sorunlarını iyileştiren çok kullanışlı bir yazılımdır.

Runecast 6.2 ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıyı kontrol edin.

Runecast 6.2 Optimize and Secure your Hybrid Cloud

Bir sonraki Runecast yazılarında görüşmek üzere.