Hardware Compatibility with Runecast

Altyapınızda kullandığınız tüm donanım aygıtları ve bunların bileşenleri için en iyi sürücülere ve ürün yazılımına sahip olmanız çok önemlidir. Bir sistemin mümkün olan en iyi şekilde çalışması için hepsinin ilgili yazılımla uyumlu olması gerekir. Altyapınızın en iyi performansını ve kullanılabilirliğini sağlamanın anahtarı, satıcılar tarafından donanım uyumluluğuyla ilgili olarak sağlanan yönergeleri takip etmektir.

Uyumluluk Zorlukları

Bir donanım parçasının VMware Uyumluluk Kılavuzu (VCG) gibi satıcı yönergeleriyle uyumlu olup olmadığını kontrol etme söz konusu olduğunda birkaç zorluk vardır. Dinamik ve genişleyen altyapı ile, Donanım Uyumluluk Listesi’ne (HCL) göre kontrol edilmesi gereken donanım parçalarının sayısı oldukça fazladır. Ek olarak, VMware HCL her sürümde sürekli olarak değişiyor ve büyüyor ve her bir donanımı ona karşı kontrol etmek için zaman bulmak, sistem yöneticileri için zor olabilecek ezici bir görev. Bu, en son eklemelere ve değişikliklere ayak uydurmanın zor ve zaman alıcı olabileceği anlamına gelir. Altyapının farklı bölümlerini yöneten farklı ekipleriniz olduğunda işler daha karmaşık hale gelir. Ayrıca, ESXi sürümünün yükseltilmesi söz konusu olduğunda, altyapınızda farklı sunucu satıcılarına sahip olmak, sunucuların ve bileşenlerinin ESXi’nin yeni sürümüne uygunluğunu doğrulamayı çok karmaşık hale getirir. Son olarak, HCL gezinmesi zor bir şekilde düzenlenmiştir ve bu da ihtiyacınız olan bilgiyi bulmanızı zorlaştırabilir.

Runecast ile Donanım Uyumluluğunu Sağlayın

Runecast, host ve cluster donanım uyumluluğunu seçilen bir ESXi sürümünün doğrulama sürecini otomatikleştirerek VMware Uyumluluk Kılavuzu (VCG) ve vSAN Donanım Uyumluluk Listesi (vSAN HCL) ile uyumluluğu sağlar. Yapay zeka destekli platform, sunucularınız, I/O cihazlarınız ve vSAN denetleyicileriniz için en son HCL’yi kullanarak hızlı ve otomatik bir analiz yürütür.

Ortamınızdan veri çıkarmak ve bunları VMware HCL’ye göre karşılaştırmak ve düzeltmek için saatlerce süren manuel çalışmayı, zor işi sizin yerinize yapacak bir platformla değiştirin. Ve daha da ilginci, tümünün çevrimdışı olarak yapılabilmesi, olası herhangi bir harici güvenlik riskini veya bilgi kaybını ortadan kaldırmasıdır. Runecast, en yüksek güvenlik standartlarına uygunluk için hava boşluklu ortamlarda bile çalıştırılabilir.

Ayrıca Runecast’in ESXi yükseltilebilirlik özelliğinden de yararlanabilirsiniz. Yükseltme yapmadan ve altyapınızda geri dönüşü olmayan herhangi bir beklenmedik hasara neden olmadan önce, bir ESXi yükseltme simülasyonu yapabilir ve donanımınızın yükseltmekte olduğunuz ESXi sürümüyle uyumlu olup olmadığını görebilirsiniz. Sunucunuz uyumluysa, hazırsınız ve değilse, gerçek bir ESXi yükseltmesi yapmadan önce bileşen sürücüleri veya bellenim gibi tüm engelleyicileri yükseltebilirsiniz.

Ek olarak, Runecast size sunucunuzun, I/O cihazlarınızın veya vSAN denetleyicilerinizin uyumlu olduğu ESXi sürümlerinin bir listesini gösterecektir. Bu şekilde, hangi sürüme yükseltmenin mümkün olduğu ve hangilerinin büyük donanım değişiklikleri gerektireceği konusunda tam bir rapora sahip olacaksınız.
Son olarak, Runecast size sonuçları diğer ekiplerle paylaşmak üzere bir CSV dosyasına aktarma seçeneği sunar.

Runecast’i seçin ve VMware HCL ile uyumlu olarak altyapınızın sürekli korunmasını, yüksek performans göstermesini ve tam olarak desteklenmesini sağlayın.

Bir sonraki Runecast yazılarında görüşmek üzere.

Scroll to Top