VMware vRealize Log Insight Upgrade 4.8 to 8.0

Merhaba bu yazımızda sizlere vRealize Log Insight ürünün 4.8 versiyonundan 8.0 versiyonuna upgrade işlemini anlatıyor olacağım.

Öncelikle ortam değişkenlerini kontrol etmemiz gerekiyor. VMware vCenter 6.0 ve sonrası ile çalışmakta olup, vRealize Operations Manager sürümünde de 7.0 ve üstünü desteklemektedir. Eğer sürümünüz 4.8 değilse 8.0 versiyonuna geçiş yapmadan önce vRealize Log Insight ürününü 4.8’e ve sonrasında 8.0’a geçiş yapmalısınız.

Ortam değişkenlerimizi kontrol ettikten sonra https://my.vmware.com/web/vmware/login sitesi üzerinden vRealize Log Insight’ın 8.0 sürüm upgrade package’ini indriyoruz.

Kuruluma başlamadan önce backup’ımızın olduğunu ve ihtiyaç doğrultusunda vm’in bir snapshot’ını almanızı tavsiye ederim.

vRealize Log Insight’a giriş yapıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra Administration tabına giriyoruz.

Bura da Cluster’ı seçiyoruz ve kontrol sağladığımız zaman ürünümüzün 4.8 versiyonda olduğunu görüyoruz. Upgrade Clustera tıklayarak indirmiş olduğumuz 8.0 upgrade package dosyamızı yüklüyoruz.

8.0 upgrade package’imizi ortamımıza aktardıktan sonra lisans sözleşmesini kabul ediyoruz.

Bütün adımları sırası ile yaptıkdan sonra upgrade işlemimize başlıyoruz. Upgrade işlemi bitene kadar kesinlikle web tarayıcınızı kapatmayın yada yenilemeyin. Zaten hata oluşur ise kurulum hata uyarısını size verecek ve mevcut sürümünüzde kalacaksınız.

vRealize Log Insight kurulumumuz tamamlanmıştır.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Faydası olması dileğiyle.

Scroll to Top