vCenter 6.7 Appliance U1 Update To U2

Bu yazımızda sizlere vCenter Appliance 6.7 nasıl update edildiğini anlatıyor olacağım.

Öncelikle ihtiyacımız olan update patchini indirmek için my.vmware.com sitesine giriş yapıyoruz. https://my.vmware.com/group/vmware/patch#search bu siteden ihtiyacımız olan update patchi seçiyoruz ve indiriyoruz.

İndirmiş olduğumuz update patchini yapımıza mount etmek için tarayıcımızda https://hostname(IP Adresi):5480 şeklinde yazarak vCenter Appliance panelimize erişiyoruz. Burada yapımızın versiyonunu görüyoruz.

İso dosyamızı ESXI hostumuza bağlı datastore’a upload ettikden sonra update yapılacak vCenter 6.7 Server Appliance makinamıza settings tabından ekliyoruz.

Artık Appliance Management arayüzünde Update -> Checks Update seçtikden sonra eklemiş olduğumuz patchi görmekteyiz.

Artık update patchimizi kurmak için Stage Only diyoruz. Staging işlemi tamamlandıktan sonra artık yapımızı update etmek için Install diyoruz.

Karşımıza install update menüsü açılıyor burada bize lisans sözleşmesi ve VMware müşteri deneyimleri programına katılmak istiyormusun diye soracaktır. Gerekli bölümleri doldurdukdan sonra Next diyerek devam ediyoruz.

Son olarak bize kurulum öncesinde yedek aldıysak belirtmiş olduğu check boxın işaretlenmesini istiyor ve kurulumun ne kadar süreceğinin bilgisini veriyor. Kontrollerimizi tamamladıkdan sonra Finish diyerek kuruluma başlıyoruz.

Installation succeeded dedikten sonra update işlemimiz tamamlanmış oluyor.

https://hostname(IP Adresi):5480 adresimize giriş yapıyoruz ve gördüğünüz gibi versiyon kısmında yapımızın 6.7.0.10000’den 6.7.0.31000 olduğunu görüyoruz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Faydası olması dileğiyle.